Jak usunąć skórki z paznokci?

Jak usunąć skórki z paznokci?

Jak usunąć skórki z paznokci? Aby utrzymać paznokcie w dobrej kondycji, trzeba regularnie dbać o skórki. Nie sposób wyobrazić sobie pięknego manicure z przerośniętym, zaniedbanym naskórkiem. Idealny manicure polega na tym, że paznokcie wyglądają na długie i gładkie. Zadbany naskórek odsunięty do podstawy paznokcia sprawia, że lakier dłużej utrzymuje się bez odprysków, niezależnie od tego, czy robisz manicure w domu, czy w salonie.

Dlaczego nie można uszkodzić obszaru okołopaznokciowego?

Ponieważ naskórek pełni funkcję ochronną, zapobiegając wnikaniu bakterii do paznokcia, uszkodzenie fałdu okołopaznokciowego jest wysoce niepożądane. Dlatego osoby, którym zależy na zdrowiu własnych paznokci, powinni poddawać usuwaniu skórki z paznokci u manikiurzystki. Faktem jest, że skórka wokół płytki paznokcia pełni ważną funkcję, chroni korzenie paznokci przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem. Naskórek zakrywając paznokcie u nasady zapewnia zdrowy i mocny wzrost paznokci. Dlatego przy jej usuwaniu należy zachować szczególną ostrożność możesz uszkodzić paznokieć nawet przez nieostrożne naciśnięcie.

Jak usunąć skórki z paznokci?

Jeśli nie ma problemów ze skórką, takich jak nadmierne wysuszenie, pękanie i uszkodzenia, możesz zadbać o to w domu. We wszystkich innych przypadkach w salonie paznokci. Jeśli Twój naskórek potrzebuje czegoś więcej niż tylko zmiękczenia i odsunięcia drewnianym patyczkiem, najlepiej zaplanować manicure u specjalistki. Jeżeli postanowisz wykonać to samodzielnie w domu, nie wykonuj żadnych nagłych ruchów. Jedyne, co możesz zrobić bez pomocy manicurzystki, to delikatnie odsunąć naskórek bez cięcia ani szlifowania czegokolwiek.

Oto główne etapy procedury domowej:

  • Weź kąpiel. Woda powinna być ciepła, można dodać kilka kropli olejku eterycznego dla komfortu i trochę soli morskiej, aby odżywić skórę dłoni minerałami.
  • Zastosuj kosmetyk pielęgnacyjny. To specjalna kompozycja na bazie olejków lub kwasów owocowych, która pomaga zmiękczyć naskórek i delikatnie go odepchnąć.
  • Użyj patyczka do manicure, zwanego również popychaczem. Zmocz dłonie, weź drewniany lub metalowy patyczek i delikatnie dociśnij naskórek do krawędzi płytki paznokcia.

Skórki należy usuwać cążkami które muszą być ostre, wtedy zabieg przebiega sprawnie. Ważne jest, aby natłuszczać skórę odżywką do paznokci. Po zakończonej procedurze należy ponownie moczyć palce w ciepłej wodzie, pozwoli to usunąć pozostałości skórek.

Profesjonalne usuwanie skórek z paznokci

Podstawą pięknego manicure są czyste, równe paznokcie. A przerośnięty naskórek psuje ich wygląd i utrudnia równomierne nałożenie lakieru. Ponadto wysycha i pojawiają się pęknięcia, zadziory i rany, które mogą ulec stanowi zapalnemu. Nie jest łatwo samemu usunąć skórki, dlatego lepiej udać się do specjalistki, która na kursach paznokci zdobyła wiedzę na temat bezpiecznego manicure sprzętowego.

Manicurzystka poza w/w narzędziami do usuwania skórek z paznokci wykorzystuje frezarkę, która jest profesjonalnym narzędziem. Służy ona do wycinania skórek i jest odpowiednikiem takich przyrządów jak pilnik i cążki. Specjalistka używając frezarki z odpowiednim kształtem wiertła poprawia wygląd paznokcia i usuwa z niego skórki. Zabieg u manicurzystki trwa znacznie krócej i nie dochodzi do urazu w obszarze paznokcia oraz infekcji. Często wykorzystuje ona frezy drobnoziarniste w formie stożka, dzięki którym sprawnie usuwa skórki z paznokcia. Urządzenie może wykonać wszystkie etapy – od usunięcia starej powłoki po wypolerowanie nacięcia naskórka. Jaki efekt jest osiągany? Nie ma skaleczeń, paznokcie prezentują się estetycznie a skórki nie ulegają wykruszaniu.     

Dlaczego konieczne jest usunięcie naskórka?

Naskórek to obwódka skóry, która otacza płytkę paznokcia. Jego główną funkcją jest zapobieganie przedostawaniu się bakterii do części paznokcia odpowiedzialnej za jego wzrost – macierzy. Może jednak wrastać w płytkę paznokcia i bez odpowiedniej pielęgnacji pękać i tworzyć zadziory, a nawet zakłócać prawidłowy wzrost paznokcia. Dlatego naskórek należy okresowo usuwać.

W przeszłości prawie wszyscy przycinali skórki obcinaczami do paznokci.To charakterystyczna cecha klasycznego manicure. Ostatnio jednak wielu przechodzi na bezpieczniejszy wygląd – europejski manicure, w którym możliwość skaleczenia jest wykluczona ze względu na to, że nie używa się ostrych narzędzi. Kolejną zaletą jest to, że nowy naskórek nie rośnie tak szorstko i gęsto. Jednak przejście z jednego rodzaju manicure na inny zajmuje trochę czasu.

Codzienna pielęgnacja paznokci to obowiązkowy zabieg, który wymaga od kobiety nie tylko odpowiedniego nałożenia lakieru, ale także dbania o skórę dłoni i paznokci o każdej porze roku.Tak, taka pielęgnacja nie jest łatwa, ale możesz codziennie podziwiać zdrowe i piękne paznokcie. Jak to robi manicurzystka? Specjalistka najpierw delikatnie zgina naskórek patyczkiem, a następnie go odcina. Na tym etapie dłonie smaruje kremem odżywczym, paznokcie dokładnie oczyszcza z tłuszczu i lakieruje. Najpierw nakładana jest baza, następnie dwie warstwy lakieru dekoracyjnego i utrwalacza.

Jeżeli ktoś chciałby zawodowo wykonywać manicure, może odbyć kurs paznokci. Na kursie doskonale opanuje się techniki sprzętowe oraz łączone manicure i pedicure. Dowie się wszystkiego o niuansach przywracania, wzmacniania i pokrywania paznokci. A także odkryje tajniki kunsztu tworzenia topowych projektów. Usuwanie skórek z paznokci należy do jednego z tematów kursu, instruktor pokazuje jak w bezpieczny sposób wykonać taki zabieg za pomocą pilników, frezów. Ponadto zdobywa się umiejętność dobierania frezów, dostosowywania szybkości pracy do konkretnych etapów usuwania skórek. 

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz