Jakich błędów nie popełniać w stylizacji?

Czego nie wolno robić w stylizacji

Jakich błędów nie popełniać w stylizacji?

Czego nie wolno robić w stylizacji
Ewa Wypchło

Nie ma znaczenia czy zaczynacie przygodę z paznokciami czy wykonujecie je kilka lat, każda ma prawo czasem popełnić błąd. Nieraz wynikają one z braku odpowiedniej wiedzy a nieraz po prostu z tego że na początku naszej drogi, ktoś nas źle nauczył ale najczęściej się pojawiają podczas naszego pośpiechu. Bez względu na to skąd się to bierze to niestety wpływa to na jakość naszej pracy oraz na zadowolenie naszych klientek. W tym wpisie przedstawię wam kilka podstawowych błędów.

Nadmierne piłowanie płytki

Przepiłowanie płytki najczęściej pojawia się u początkujących osób które uczą się dopiero pracy frezarką. Jak się nauczyć poprawnej pracy frezarką? No cóż, najlepszym sposobem będzie udanie się na kurs pracy frezarką. Każda stylistka musi posiadać wiedzę jakimi frezami pracować i do czego one służą oraz jak pracować frezarką. Najważniejsze jest to że wykonywanie stylizacji nie może być dla klientek bolesne. Jeśli jednak występuje ból czy pieczenie to znaczy że naruszamy płytkę paznokcia. Oznacza to że nasz frez nie piłuje już żelu czy hybrydy ale naturalną płytkę i niestety może to doprowadzić do bólu trwającego nawet kilka dni.

Jak unikać przepiłowań?

Należy uważać przy matowieniu płytki I skupić się na tym aby wykonywać ruch w jedną stronę a nie w obie i absolutnie nie piłować kilka razy w jednym miejscu. Przy usuwaniu masy frezarką należy cały czas kontrolować obroty frezarki oraz sprawdzać czy masa już jest odpowiednio zdjęta. Wykonywać 3-4 ruchy frezarką i kontrolować. I tak cały czas do osiągnięcia wprawy w pracy z frezarką.

Zalewanie skórek

Niestety zalewanie skórek często prowadzi do zapowietrzeń które często prowadzą do pojawienia się zielonek bakterii. Na dodatek utwardzaniu produktu na skórkach może wywołać uczulenie i pozbawić nas możliwości wykonania kolejnej usługi przez długi czas. Dlatego przed wsadzaniem rąk do lampy należy dokładnie sprawdzić czy nic się nie wylało poza płytkę paznokcia.

Niedokładne zmatowienie płytki

Nie zdzieraj paznokci ale tylko spraw aby stały się one matowe. Jednym z ważniejszych miejsc są okolice skórek. Najlepiej sprawdzi Się wam Pilnik o gradacji 180 lecz ostrożnie ponieważ zbyt agresywne piłowanie także może źle wpłynąć na trwałość stylizacji i powstawanie zapowietrzeń.

Za krótki czas utwardzania

Czas utwardzania zależny jest od tego ile produktu jest nałożone na płytkę paznokcia. Do żeli dodane są fotoinicjatory, które zaczynają się utwardzać przy świetle z lampy UV/LED. Wszystko zależy od producenta więc zanim przejdziesz do wykonywania stylizacji to zapoznaj się z opisem i składem produktu jak go używać.

Dbałość o szczegóły

Zwróć uwagę na niepozorne dociągnięcia, które mogą być później powodem do reklamacji, czy niezadowolenia klientki. Zbyt duża lub zbyt mała ilość produktu przy skórkach wpływa w dużym stopniu na trwałość stylizacji. Primera użyj według zaleceń producenta.
Zapowietrzenia prowadzą do odłączenia się całej warstwy od płytki paznokcia. Niestety skutkuje to tym że pod paznokieć dostaje się woda, kurz i brud co może prowadzić do pojawienia się zielonej bakterii czy grzybicy. Moje rady mogą wydawać się drobnostkami ale jak że ważnymi aby stylizacja była w 100% udana.
Wyżej wymienione błędy to tylko część błędów popełniane przez stylistki. Pamiętajmy że dobrze wykonana stylizacja nie ma prawa osłabić płytki paznokci a wręcz pomaga w zapuszczeniu swoich naturalnych długich i pięknych paznokci.
Pozdrawiam 🙂

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz