Krzywa C – jak ją zbudować i co to jest?

Krzywa C –  jak ją zbudować i co to jest?

manicure-kombinowany-ewa-wypchlo

Krzywa C to delikatna wypukłość w miejscu w którym paznokcie najwięcej pracują. Zbudowanie krzywej C na paznokciach nie jest niczym skomplikowanym i wymagającym specjalnych umiejętności, choć często jej zbudowanie komplikuje Nam całą stylizację.

Paznokcie i ich nadbudowa 

W pierwszym kroku wymieńmy elementy każdego paznokcia, który wymaga użycia bazy budującej lub innego produktu do nadbudowania. Można do tego użyć także akrylożel lub żel budujący. Będą to krawędzie boczne, linia włosa, apex, linia stresu oraz krzywa C o której dzisiaj mowa.

Do czego w ogóle jest potrzebna ta krzywa C? A no właśnie do tego, że poprawia odporność paznokci na ich uszkodzenia, pęknięcia czy złamiania. Za to prawidłowy kształt decyduje o trwałości oraz kondycji paznokci.

Dlaczego jest to tak istotne?

Wykonanie nadbudowy, nie należy do najprostszych, i wymaga odrobinę kwalifikacji czy umiejętności. Najważniejsza jest praktyka, by nauczyć się nadbudowy, oraz żeby nabrać wprawy. Dzięki temu banalne będzie wykonanie prawidłowego kształtu paznokci, co jak już mówiłam, je wzmocni i wpłynie na trwałość stylizacji. Nadbudowa wymagana jest w przypadku kruchej i łamliwej płytki.

Wykonanie krzywej C

Jak wykonać krzywą C? Od czego zacząć? Jak wygląda krzywa C? Krzywą C zauważamy gdy spojrzymy na paznokcie od przodu. Wyróżniamy dwie krzywe – wewnętrzną oraz zewnętrzną. Zewnętrzna, to ta którą piłujemy a zewnętrzna, to ta którą nakładamy na szablon. Podstawą jest to aby były one do siebie równoległe. Dzięki temu stworzymy trwały i odporny na pęknięcia paznokieć.

Ważnym miejscem na paznokciu jest także punkt stresu który znajduje się na naturalnej płytce w wysokości 1/3 paznokcia (oczywiście wszystko zależy od długości łożyska). W tym miejscu polecam nałożyć więcej masy, by powstało delikatne wzniesienie czyli inaczej mówiąc apeks. Dzięki niemu mamy pewną stabilność całego paznokcia.

Budowa krzywej C krok po kroku

Do wykonania będziesz potrzebować produktu do nadbudowy oraz odpowiednie rozprowadzenie go.

  1. Zacznij od podziału paznokcia na 3 równe części: pierwsza będzie przy skórkach, druga to najwyższy punkt przedłużanego paznokcia a trzecia to część, która schodzi do wolnego brzegu.
  2. Następnie przygotuj płytkę paznokcia, tak jak pod każdą inną stylizację.
  3. Dokładnie dopasuj szablon i podłóż go pod paznokieć, nałóż materiał budujący i zacznij modelowanie szkieletu.
  4. Na środek paznokcia nanieś kolejną warstwę materiału i rozprowadź go na wolny brzeg i na boki a jak już skończysz utwardź paznokcia w lampie.
  5. Weź pilnik o gradacji 100/180 i opiłuj nadbudowę wedle odpowiedniego schematu piłowania, dostosowanego do poszczególnych kształtów paznokcia, kolejno sięgnij po bloczek polerski, aby paznokieć był gładki i przygotowany do aplikacji koloru.
  6. Na końcu użyj cleanera do odtłuszczenia i przejdź do malowania.

Proste prawda? To tylko czysta teoria, jeśli chcesz przełożyć to na praktykę zapraszam Ciebie na szkolenia prowadzone w Moim Centrum Szkoleniowym Paznokcia w Gryfinie. Tam przekaże Tobie całą wiedzę od teorii po praktykę, gdzie wszystko stanie się dla Ciebie łatwiejsze, a Ty będziesz już przygotowana do wykonywania stylizacji paznokci.

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz