Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku. Manicure hybrydowy możemy wykonać w salonie kosmetycznym, lecz coraz więcej kobiet robi go samodzielnie, w domowym zaciszu. Hybryda utrzymuje się na paznokciach przez około 2-4 tygodnie, jednak aby uzyskać pożądane efekty, należy przestrzegać procedury wykonywania manicure. Oto, jak zrobić hybrydę krok po kroku.

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Zanim przejdziemy do wykonywania manicure właściwego, należy odpowiednio przygotować paznokcie do malowania. W pierwszym kroku nawilżamy skórki, na przykład za pomocą specjalistycznego żelu, tak aby ich usuwanie nie było bolesne. Zwykle skórki nachodzą na płytkę, są zaschnięte i trudne do usunięcia „na sucho”. Skórek możemy się pozbyć za pomocą specjalistycznej frezarki, nożyczek bądź cążek. Ważne, aby używać wyłącznie zdezynfekowanego sprzętu, dbając tym samym o bezpieczeństwo. Przed wycięciem skórek należy odsunąć je za pomocą drewnianego patyczka, zwłaszcza jeśli nachodzą na płytkę. W kolejnym kroku musimy nadać paznokciom pożądany kształt – tutaj postępujemy według własnych preferencji, mając na uwadze możliwości, jakie daje nam nasza płytka. Do nadawania kształtu wybieramy pilnik o gradacji 180/100. Następnie matowimy płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego o gradacji 240. Co istotne, matowienie nie polega na ścieraniu płytki – w zupełności wystarczy delikatnie „przejechać” po niej bloczkiem, aby uzyskać pożądany efekt. W przypadku zbytniego ścierania płytki, istnieje ryzyko jej przepiłowania, co nie tylko prowadzi do jej zniszczenia, ale też powoduje, że lakier nie będzie trzymał się prawidłowo. Przygotowanie płytki wieńczy odtłuszczanie paznokci. Na tym etapie możemy też wprowadzić poprawki, na przykład w kontekście kształtu paznokci.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Po przygotowaniu płytki paznokcia, możemy przejść do wykonywania manicure właściwego. Rozpoczynamy od nałożenia primera, który zmienia pH płytki, zwiększając tym samym przyczepność bazy. Następnie nakładamy lakier bazowy – wystarczy cienka warstwa. Bazę utwardzamy w lampie, przy czym czas utwardzania zależny jest od rodzaju lakieru oraz samej lampy. Najczęściej producenci podają, jak długo należy utwardzać zarówno bazę, jak i lakier hybrydowy. Po utwardzeniu warstwy lakieru bazowego, możemy nałożyć lakier hybrydowy. Ilość warstw zależy w dużej mierze od poziomu krycia, jaki zapewnia dany kolor. Najczęściej ciemne barwy nakłada się w dwóch warstwach, jasne zaś – w trzech. Producenci zwykle podają sugerowaną liczbę warstw, którą warto się kierować, lecz przede wszystkim zwracamy uwagę na to, czy płytka paznokcia została dokładnie pokryta. Całość stylizacji musimy jeszcze zabezpieczyć lakierem nawierzchniowym, tak zwanym topem. Top, podobnie jak bazę oraz lakier hybrydowy, utwardzamy w lampie. Po wykonaniu wszystkich czynności, na paznokciach tworzy się warstwa inhibicyjna, co oznacza, że lakier przykleja się do różnych przedmiotów. Aby pozbyć się tej warstwy, należy przemyć płytkę paznokcia wacikiem nasączonym cleanerem. Wystarczy jeden szybki ruch i warstwa znika. 

Wieńczenie manicure hybrydowego – na czym polega?

Jeśli zależy nam wyłącznie na klasycznym manicure, wystarczy na koniec natłuścić paznokcie i skórki oliwką. Zapewnia on miękkość i nawilżenie, którego w szczególności potrzebują nasze paznokcie po całym zabiegu. Dobrą praktyką jest również wcieranie w dłonie kremu nawilżającego, uprzednio zmywając z nich nadmiar pyłów. Manicure hybrydowy możemy również odpowiednio udekorować, na przykład tworząc na nim różnego rodzaju wzory, dokładając cekiny czy zdobiąc brokatem. Najczęściej ozdoby nakładamy przed ostatecznym utwardzeniem manicure, tak aby dobrze trzymały się płytki. 

Najczęstsze błędy, popełniane przy robieniu manicure hybrydowego

Dobrze wykonana hybryda utrzymuje się na paznokciach nawet do 4 tygodni, choć w większości przypadków po około 2 tygodniach widoczne są już odrosty, dlatego – ze względów estetycznych – warto powtórzyć zabieg. Tymczasem niektóre kobiety skarżą się, że manicure jest nietrwały – powodem są błędy, jakie popełnia się przy jego aplikowaniu. Do najczęściej powielanych należy nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia, na przykład przepiłowywanie jej. Kolejnym błędem jest nakładanie zbyt grubych warstw lakieru, które nie tylko powodują, że może się on odklejać od płytki, lecz również tworzą na niej nieestetycznie wyglądającą skorupę. Poważnym problemem jest zalewanie skórek bądź nieutwardzanie poszczególnych warstw tak długo, jak należy. Jeśli problemy z manicure hybrydowym pojawiają się często, warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym specjalistka wykona dla nas dobrej jakości stylizację. W przypadku, gdy zależy nam na tym, aby manicure wykonywać w domowym zaciszu, warto ukończyć kurs robienia manicure hybrydowego. Dla własnych potrzeb w zupełności wystarczy kurs podstawowy, na którym dowiemy się, jak w prawidłowy sposób wykonać profesjonalny manicure. Oczywiście, dodatkowo należy zaopatrzyć się w sprzęt i akcesoria, za pomocą których można zrobić hybrydy w domu czy w salonie.

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz