Manicure kombinowany

manicure-kombinowany-ewa-wypchlo

Manicure kombinowany

manicure-kombinowany-ewa-wypchlo
manicure-kombinowany-ewa-wypchlo

Co to jest manicure kombinowany? Czym różni się od klasycznego? Przychodzę z wyjaśnieniami i różnicami.
Manicure kombinowany to trend, który pojawił się w naszym kraju w salonach kosmetycznych. Taki manicure polega na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokci przed nałożeniem stylizacji hybrydowej ale także przed nałożeniem zwykłego lakieru do paznokci.

O co w nim chodzi?

Chodzi w nim o to aby dokładnie odepchnąć, wyciąć oraz wyfrezować skórki wokół paznokci. Aby zacząć używać tej metody należy przejść szkolenie w tej tematyce oraz uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim masę ćwiczeń. Najważniejsze jest to aby nauczyła was tego osoba doświadczona i wykwalifikowana ponieważ pamiętaj, że pracujesz z ostrymi narzędziami przy delikatnym miejscu, które można łatwo uszkodzić lub zranić. I nie zapominaj o wysterylizowaniu wszystkich potrzebnych narzędzi a mowa tu o:

  • nożyczkach
  • cążkach
  • frazach
  • kopytku

Dzięki dokładnemu usunięciu naskórk i wygładzeniu powierzchni płytki paznokcia jesteśmy w stanie położyć lakier hybrydowy lub zwykły pod skórki.

Jakie są zalety manicure kombinowanego?

Podstawową zaletą jest to że dzięki dokładnemu opracowaniu skórek możesz się cieszyć stylizacją dłużej. Dlaczego? A no właśnie dlatego że lakier jest nałożony pod skórki dzięki czemu odrost nie jest tak szybko widoczny. Wiele Pań zwraca uwagę na dokładnie wykonany zabieg, z czego bierze się też uwaga na to jak nałożysz lakier. Im bliżej skórek tym lepiej. Moim zdaniem taki manicure powinien być podstawą. Ponieważ jeśli bierzesz się za stylizację paznokci to ważne żeby było to zrobione perfekcyjnie. Jeśli perfekcyjnie wykonasz stylizację to masz pewność że Twoje klientki będą do ciebie wracać z uśmiechem.

Jak zrobić manicure kombinowany w domu?

Jak już wspomniałam manicure tego rodzaju wymaga dużej precyzji oraz ogromnej wiedzy. Jeśli masz odpowiednie produkty to jesteś w stanie wykonać go w domu. Jak? Już wyjaśniam.
Pierwszy krok to zdezynfekowanie i wysterylizowanie narzędzi i akcesoriów które będziesz używać podczas zabiegu.

  1. W następnym kroku skup się na skórkach. Do ich usunięcia ostrożnie użyj frezarki do paznokci.
  2. Teraz skup się na nadaniu odpowiedniego kształtu płytkom za pomocą pilników. Pamiętaj aby wykonywać ruch w jedną stronę a nie piłować w obu kierunkach. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko przepiłowania płytki paznokcia. Kształt który wykonasz należy do wspólnej decyzji twojej i klientki.
  3. Kolejny krok to użycie cleanera oraz użycie primera i bazy. Następnie utwardź paznokcie w lampie
  4. Ostatni już krok to malowanie paznokci. Maluj w taki sposób aby było wrażenie że lakier wychodzi spod paznokcia. Maluj ostrożnie aby nie zalać skórek i utwardzaj każdą warstwę w lampie. Na koniec nałóż top i gotowe!

Manicure kombinowany to bardzo efektowny sposób na stylizacje, który jest elegancki, ale także wydłuża czas noszenia stylizacji. Zachęcam do nauczenia się takiego sposobu. Jeśli nie wiesz gdzie możesz się go nauczyć to przychodzę z pomocą ponieważ u mnie w salonie są prowadzone takie szkolenia. Zapraszam i Pozdrawiam

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz