Różnice między samoukiem a profesjonalistą

Różnice między samoukiem a profesjonalistą

Praca stylistki paznokci polega na wykonywaniu stylizacji paznokci w salonie kosmetycznym i niestety jest to często kojarzone z zabawą, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Niestety tak nie jest, ponieważ nie jest to takie proste na jakie może wyglądać.

Jakie zadania należą do manikiurzystki

Pomijając fakt, że stylistką paznokci może zostać każdy, to jednak nie każdy może być profesjonalny i wykonywać zawód tak, aby przynosił powodzenie wśród klientów. Pierwszy podstawowy punkt to PASJA, drugim z kolei jest CHĘĆ DOSKONALENIA SIĘ, a ostatnia rzecz to ZDOLNOŚCI MANUALNE oraz ZMYSŁ ESTETYCZNY.  W dzisiejszych czasach nie wystarczy położenie lakieru oraz nadanie odpowiedniego kształtu. Klientki wymagają od stylistek profesjonalizmu przede wszystkim w manicure wszelkiego rodzaju- hybrydowy, żelowy czy akrylowy, ale także przy przedłużaniu paznokci. Oczekują także pomocy w dobraniu odpowiedniego koloru czy namalują przepiękne zdobienia.

Poza upiększaniem dłoni w życiu stylistki zadania polegają na usuwaniu manicure. I tu stylistka musi się wykazać pewną ręką i wiedzą. Konieczne jest przy takim zabiegu użycie frezarki w taki sposób, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokci oraz wykonać zabieg bez boleśnie.

Dodatkowo dodam, że stylistka dba o kondycję i zdrowie skóry wokół paznokci. Karygodne jest pozostawienie klientki z wysuszonymi skórkami lub wykonanie stylizacji na paznokciach wykazujących oznaki choroby. Obowiązkowe jest nawilżenie skóry wokół paznokci oraz odpowiednie zmatowienie płytki paznokcia przed nałożeniem produktów na paznokcie.

Czym różni się profesjonalistka od samouka?

W czasach, w których rynek paznokciowy jest pełen lamp LED/UV, lakierów, żeli oraz wszelkiego rodzaju produktów do stylizacji paznokci za niewielkie pieniądze, to są także osoby wykonujące manicure, ale niestety nie do końca są profesjonalne w tym co robią. Problem zjawia się wtedy, gdy ceny nieprofesjonalnych stylistek zaczynają zbliżać się do tych, które są jak najbardziej profesjonalne. Samouki często omijają szkolenia bądź uczestniczą w szkoleniach online. Nie jest to złe, aczkolwiek, aby usługa była wykonywana poprawnie to należy niestety zainwestować w siebie ponieważ przełoży się to później na twoje zarobki i twoje klientki. Zawód stylistki paznokci  -to zawód który co chwilę się rozwija oraz klientki szybciej przyjdą do stylistki która ma coś nowego do zaoferowania niż do takiej która jest „starej daty” i nie inwestuje w siebie.

Po czym poznać dobrą stylistkę paznokci?

Profesjonalistka zadba nie tylko o wizualny aspekt swojej pracy, ale przede wszystkim o higienę i bezpieczeństwo pracy. Akcesoria do wykonywania manicure są u niej zawsze sterylnie czyste. Profesjonalna stylistka uczy się od innych, mimo że bycie samoukiem jest dobrą metodą dochodzenia do mistrzostwa to jednak podglądanie, jakie techniki stosują inni oraz czerpanie od nich wiedzy jest miernikiem profesjonalizmu w swoim fachu. Dodam jeszcze że stylistka paznokci która poważnie podchodzi do swojego zawodu, inwestuje w dobrej jakości sprzęt oraz materiały. Jest znana w swoich otoczeniu oraz zbiera pozytywne opinie nie tylko wśród znajomych ale także w internecie.

A ty jaką stylistkę paznokci wybierzesz?

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz