Własny salon manicure – co jest Ci potrzebne i na co zwrócić uwagę?

Własny salon manicure – co jest Ci potrzebne i na co zwrócić uwagę?

manicure-kombinowany-ewa-wypchlo

Prowadzisz już własną działalność? A może myślisz żeby zacząć taką prowadzić? Aby zacząć to, musisz dokładnie i porządnie wyposażyć swój salon – wybierz odpowiednią lampę, frezarkę, dobrej jakości lakiery czy produkty. Podam Ci kilka praktycznych porad.

Pierwszym krokiem do otwarcia salonu manicure, lub stworzenia stanowiska kosmetycznego i jest stworzenie biznesplanu. Taki plan powinien zawierać wydatki związane z wynajmem czy zakupem lokalu oraz wyposażeniem w sprzęt i akcesoria. Weź pod uwagę także wysokiej jakości urządzenia oraz kosmetyki do profesjonalnego manicure. W bardzo dużym stopniu wpłyną one na ogólny koszt przygotowania miejsca pracy, ale również najważniejsza rzecz, przyciągną klientki.

Salon manicure – podstawowe wyposażenie

Do podstawowego wyposażenia wliczają się biurko i stolik do manicure wraz z podpórką na rękę, szafka z szufladami, lampa, wygodny stołek lub fotel, kosz na śmieci, lampa UV/LED, frezarka z pochłaniaczem pyłu oraz pozostałe akcesoria takie jak pilniki, polerki, kopytka, waciki, patyczki, lakiery, bazy, topy, oliwka oraz środki odkażające i do dezynfekcji. Warto także mieć u siebie w salonie myjkę ultradźwiękową oraz autoklaw. Pamiętaj, że dezynfekcja i sterylizacja to podstawa w salonie. Bez tego tak naprawdę ani rusz. Bezpieczeństwo Twoje i Twoich klientek do podstawa do prowadzenia salonu kosmetycznego.

Lampa UV/LED

Niezbędna do wykonywania wszelkiego rodzaju manicure jest lampa ze światłem UV lub LED. Dzięki niej możesz utwardzać żel, warstwy lakierów aplikowane na płytkę paznokcia. Jednym słowem pozwolą one wykonać idealny manicure. Warto mieć 2 lampy dla klientki, ponieważ będzie to zarówno dla Ciebie jako stylistki wygodne, ale szczególnie dla klientki będzie to pomocne.

Frezarka

Wybór odpowiedniej frezarki jest niezwykle ważny. Zwróć uwagę jakie jest jej przeznaczenie, jaką ma moc i obroty. Ważne są także głośność pracy, głowica z wymiennymi frezami, wygląd i waga rączki, ale także gwarancja sprzętu. Do frezarki musisz się zaopatrzyć we frezy do ściągania masy, do skórek, mandrele oraz nakładane opaski ścierne. I na pewno nie decyduj się na frezarkę i frezy najtańsze ponieważ pamiętaj że ma Ci frezarka posłużyć na dłużej niż pół roku.

Gdzie zaopatrzyć się w sprzęt do pracy?

Jeśli chcesz, aby wyposażenie twojego miejsca pracy było profesjonalne, to warto wybrać się lub zajrzeć online do specjalistycznych hurtowni lub sklepów, aby mieć 100% pewności że produkty są wysokiej jakości. Aby zapewniały dobrą i wygodną pracę, muszą być dobrze wykonane. Jeśli planujesz coś swojego to pamiętaj, że najważniejszym krokiem jest wyposażenie miejsca pracy. Jeśli nie wiesz jaka firma może być najlepsza to nie ma obawy, ponieważ są w internecie opinie o wszystkich hurtowniach oraz firmach no i jeśli udasz się osobiście zakupić wszystko to także doświadczone osoby pomogą Ci wybrać to co najlepsze i co najlepiej się sprawdzi.

Social media

Jeśli dopiero zaczynasz pracę wśród nowych osób to warto zdecydować się na otworzenie kont w social mediach. Po co? Właśnie po to, aby ściągać nowe klientki i pokazywać swoje prace. Czy nawet po to, aby udostępniać wolne terminy. Pamiętaj, że jednym z kluczy do sukcesu jest dobra reklama, na którą często klientki zwracają uwagę. Jakie konta możesz otworzyć? Mowa o kontach na takich stronach jak facebook czy instagram. Ludzi jest tam sporo, więc wiąże się to z Twoim potencjalnym klientem.

Własny salon kosmetyczny – to co najważniejsze

Jeśli zakładasz własną działalność to niestety licz się z tym, że oprócz lepszych zarobków oraz super opinii czeka Cię niestety masa trudności. Zacząwszy od formalności skarbowych i urzędowych, procedury, sanepid, zaopatrzenie salonu w sprzęt oraz potrzebne materiały do pracy czy zatrudnienie pracowników. Założenie swojego salonu wymaga doświadczenia, zdecydowania i zaangażowania. Niestety biurokracja to podstawa w Naszym kraju i nie możesz jej pominąć. Najpierw zadbaj o wszelkiego rodzaju zgody, pozwolenia, wpisy, księgowości itp., a później dopiero możesz przejść do realizacji włąsnego salonu. Jako kosmetyczka licz się z tym, że nie zawsze będą słoneczne dni, ale też trzeba liczyć się z tymi burzowymi. Ale nie ma co się od razu źle nastawiać, bo w końcu póki nie spróbujesz to się nie przekonasz czy  było warto. 

Podczas szkolenia Rocznej Akademii Paznokci, które jest dostępne w mojej ofercie, na jednych z zajęć poruszamy dogłębnie temat otwarcia własnego salonu kosmetycznego oraz prowadzenia social mediów. To tylko część programu, żeby zacząć pracę w zawodzie stylistki paznokci, więc jeśli jesteś zainteresowana paznokciami i pracą zarobkową odsyłam Ciebie do szkolenia Roczna Akademia Stylizacji Paznokci.

Ul. 1 Maja 15i/4
74-100 Gryfino

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek

08:00 - 18:00

GODZINY OTWARCIA

Sobota - Niedziela

Szkolenia weekendowe - więcej informacji na social mediach.

Umów się teraz